Co to RWD i jakie ma znaczenie?

Co to RWD i jakie ma znaczenie?

RWD to skrót z języka angielskiego oznaczający Responsive Web Design, czyli w wolnym tłumaczeniu responsywne tworzenie stron internetowych. Jest techniką projektowania strony internetowej, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany.

Responsywność na przykładach

Na chwilę obecną najpopularniejszi gracze na rynku w kwestii dostarczania codziennych informacji np. Onet, WP, Interia wyświetlają swoje strony poprawnie niezależnie z jakiego urządzenia z nich korzystamy.

Dlaczego to takie ważne?

Z dniem 21 kwietnia 2015 roku najpopularnijesza wyszukiwarka na świecie – Google zmieniła swój algorytm działania, który po zmianach wywyższa w wyszukiwarce strony internetowe przyjazne urządzeniom mobilnym, czyli wykonane w technologii RWD właśnie. Jeżeli chcemy się liczyć w grze o jak najlepszą pozycję w wyszukiwarce niemal obowiązkiem jest posiadanie swojej strony internetowej w technice responsive web design.

Drugim z powodów, dla którego obecnie MUSISZ posiadać responsywną stronę www jest duży udział uytkowników, którzy przeglądają internet z urządzeń mobilnych. Jest to aż 60% (do sprawdzenia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *