Jak odzyskać zdjęcia i filmy z uszkodzonej karty pamięci?

Jak odzyskać zdjęcia i filmy z uszkodzonej karty pamięci?

Czego nie robić po skasowaniu zdjęć?

Jeśli przypadkowo skasowaliście zdjęcia z karty pamięci, przede wszystkim nie róbcie na niej kolejnych zdjęć (do momentu odzyskania utraconych danych). Zamiast tego podłączamy do komputera czytnik kart pamięci i umieszczamy kartę ze skasowanymi zdjęciami w czytniku. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie jednego z poniższych programów i zastosowanie się do instrukcji. Z naszych doświadczeń wynika, że w 95% przypadków już po kilku minutach program odzyska utracone zdjęcia.

Który program wybrać?

Bezpłatnych programów do odzyskiwania zdjęć jest sporo. Co ciekawe, nawet jeśli jeden z programów nie poradzi sobie z odzyskaniem zdjęć, może się okazać, że kolejny robi to bez problemu :) . Polecam 3 bezpłatne programy, które są dostępne również w polskiej wersji językowej:
Digital Image Recovery
PC Inspector File Recovery
Recuva

Co robić jeśli programy nie pomogą?

Czasem programy do odzyskiwania zdjęć nie pomagają. Wtedy, jeśli na karcie są ważne zdjęcia, można skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w odzyskiwaniu danych. Ceny są różne. Z reguły od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W odnalezieniu firm, które oferują takie usługi pomoże Wam google. Na szczęście taka potrzeba zdarza się sporadycznie – w większości przypadków wspomniane programy pozwolą Wam samodzielnie i bezpłatnie odzyskać dane :) .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *